Stavební spoření

 

Hlavní myšlenkou stavebního spoření je možnost získat levný úvěr na bydlení. Účastníkem stavebního spoření může být fyzická nebo právnická osoba, která uzavřela písemnou smlouvu o stavebním spoření (za nezletilé uzavírá smlouvu zákonný zástupce). Za uzavření smlouvy o stavebním spoření si stavební spořitelny účtují poplatek, který se pohybuje kolem 1 % z cílové částky. Poté klient začne spořit.

Jednotlivé platby je možné poukazovat buďto v pravidelném měsíčním či ročním intervalu a nebo také nepravidelně. Ke své naspořené částce klient obdrží státní podporu ve výši 10 % z ročně uspořené částky, maximálně však 2 000 Kč. Optimální ročně uspořená částka je tedy 20 000 Kč. Navíc jsou vklady a statní podpory úročeny cca 1% p. a., dle smlouvy o stavebním spoření. Nárok na státní podporu však vzniká pouze při dodržení vázací doby 6 let, tzn., že klient peníze nemůže vybrat dříve, než za 6 let.

Díky státní podpoře, nízkým poplatkům, možnosti předčasného splacení bez sankcí a rozumné úrokové sazbě, jsou úvěry ze stavebního spoření jedním z nejvýhodnějších způsobů financování bydlení. Jsme hrdí na stovky realizovaných případů finacování výstaby rodinných domů a bytů, koupí a rekonstrukcí nemovitostí.

 

Stejně jako u hypotečních úvěrů Vás i při vyřizování úvěru ze stavebního spoření či překlenovacího úvěru provedeme celým administračním procesem až k finálnímu čerpání peněžních prostředků z úvěru:

 

Více informací Vám rádi sdělíme po vypnění kontaktního formuláře nebo nás kontaktujte  pro osobní jednání.